Program "Kuźni" on skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas jego trwania będą mogli uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach i wykładach pod okiem specjalistów z różnych dziedzin,  reprezentujących różne ośrodki akademickie i instytucje. Program przeznaczony jest dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje, a także poznać specyfikę pracy w organizacjach pozarządowych, a także chcieliby w przyszłości pracować na rzecz Regionu. Nad rozwojem uczestników programu czuwać będą wykwalifikowani trenerzy, specjaliści oraz doświadczeni mentorzy.
Uczestnicy programu będą brali udział w comiesięcznych zjazdach (kwiecień-czerwiec), szkole letniej (lipiec) oraz projekcie społecznym (sierpień).

"Kuźnia Liderów Regionu" to m.in. warsztaty retoryczne, erystyczne, medialne, samorządowe, uczenie reguł autoprezentacji, motywowania, twórczego myślenia, spotkania z ciekawymi gośćmi. To sposobność do rozwijania własnej kreatywności.  Okazja do poznania nowych osób i świetnie spędzony czas. Będzie to przede wszystkim okazja do promocji nauczania św. Jana Pawła II - Patrona Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Organizatorzy za cel stawiają sobie budowanie u młodych ludzi postaw obywatelskich i zaangażowania społecznego – wychowywanie pokolenie młodych liderów, którzy będą potrafili pracować dla dobra społeczności w których żyją.
Program jest efektem porozumienia między Urzędem Marszałkowskim a Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Łączę wyrazy szacunku,

Jan Wółkowski
koordynator programu
--
Pracownia "Laboratorium Św. Jana Pawła II"
Wydział Teologiczny
Uniwersytet Mikołaja Kopernika

ul. Gagarina 37, pok. 49
87-100 Toruń

Załączniki:
Pobierz plik (kuznia_liderow_regionu.pdf)Informacje o programie[.pdf]564 kB

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk