Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie
Wydział
Katechetyczny

Katecheza
Pelplin

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie

Droga Krzyżowa przeprowadzona przez młodzież z Technikum Leśnego w Tucholi

Opublikowano: 21 marca 2024 r.


„Ty bowiem mój Boże, Jesteś moją NADZIEJĄ” (Ps 71,5)

W ubiegły piątek,15 marca 2024 r., na dwa tygodnie przed świętym czasem Triduum Paschalnego, w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi, grupa ponad dwudziestu uczniów i nauczycieli z Technikum Leśnego poprowadziła Drogę Krzyżową dla młodzieży i mieszkańców Tucholi. W tym roku tematem przewodnim naszych rozważań była kolejna z cnót nadprzyrodzonych – NADZIEJA. W czasach, w których współczesny, liberalny i tzw. nowoczesny człowiek domaga się świata bez Boga, w którym króluje relatywizm, konsumpcjonizm, konformizm i wiele innych jeszcze „izmów”, młodzi ludzie stanęli w piątek przy Chrystusie, pod Jego krzyżem, aby dać świadectwo swojej żywej wiary i powiedzieć, że chcą iść za Jezusem, że chcą iść Jego drogą, drogą wiary, nadziei, miłości i prawdy.

Takie właśnie przesłanie towarzyszyło tegorocznym refleksjom czytanym przy każdej z 14 stacji prowadzących na Golgotę. Kiedy Jesteś z Nim, nie może spotkać Cię beznadzieja, nie może przytrafić się sytuacja bez wyjścia, nie ma w Twoim życiu żadnej ślepej uliczki. Jeśli wierzysz, że On jest, to zawsze masz Nadzieję, bo „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych” (Łk 12,8). To niezwykłe przeżycie jakiego doznaliśmy wszyscy podczas Drogi Krzyżowej nie tylko zaprzecza obiegowym i fałszywym opiniom, że młodzież odwraca się od Boga, ale świadczy wręcz o dojrzałej i świadomej wierze młodego pokolenia. Taka chrześcijańska postawa to szczególny znak Nadziei dla nas wszystkich. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu nabożeństwa z serca dziękuję.

Drogę Krzyżową poprowadzili:

Natalia Skórcz, Nadia Pestka, Julia Poznańska, Tamara Talaśka, Marta Ratkowska, Weronika Bruska,  Gabriela Stefańska, Bogumiła Zatorska, Laura Kuklinska, Jakub Rekowski, Paweł Osowski, Miłosz Przybysz, Jan Słomiński, Kacper Czerwiński, Artur Rynkowski, Antoni Stefański, prof. Anna Daniłowicz, prof. Lucyna Chylewska, prof. Elwira Sicińska, prof. Przemysław Badtke, prof. Dariusz Siciński i ks. Oskar Pryba.