Projekt LIFE to seria krótkich filmów edukacyjnych dotyczących zagadnień życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Na kanale Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka można oglądać od listopada Projekt LIFE. To seria krótkich filmów edukacyjnych poruszających zagadnienia godności życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Jest odpowiedzią na zmieniające się formy komunikowania się społeczeństwa. Stąd też potrzeba zaistnienia w przestrzeni videoblogów. Poprzez krótkie filmy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pragnie bezpośrednio realizować swoją misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego.

Poruszane są tematy ważne i aktualnie istotne dla społeczeństwa takie jak: profilaktyka płodności, problem niepłodności, aborcja, eutanazja, rozwój życia w łonie matki, poronienia, antykoncepcja, naturalne rozpoznawanie płodności, edukacja seksualna itp. Pierwsze dwa odcinki dotyczą tematyki płodności: in vitro oraz naprotechnologii. To również idealny materiał do kształtowania postaw pro-life wśród młodzieży. Dlatego został do nich opracowany konspekt spotkania z młodzieżą, który można wykorzystać np. podczas lekcji WDŻ czy lekcji wychowawczej.

Filmy ukazują się co dwa tygodnie. W ramach Projektu LIFE są też emitowane w lokalnych radiostacjach audycje radiowe ściśle związane tematycznie z nagraniami video. Zachęcamy do oglądania.

Link do filmu: https://youtu.be/bQ_pk0BgpQM

 

źródło: opoka.news/trwa-projekt-life, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, pro-life.plyoutube.com

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk