Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w Kartuzach

Opublikowano: 7 września 2023 r.

W Zespole Szkół nr 2 w Kartuzach na os. Wybickiego odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Rok to wyjątkowy, bo w historii szkoły powołany został kolejny profil mundurowy – przygotowania do służby wojskowej. Pomorska inauguracja roku szkolnego 2023/24 zgromadziła gości – od środowisk oświaty – z Małgorzatą Bielang, pomorską kurator oświaty po przedstawicieli rządu w osobach wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, sekretarza stanu Marcina Horały, społecznego doradcy prezydenta RP Piotra Karczewskiego. Samorząd kartuz prezentowali burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński z zastępcą Sylwią Biankowską. W kościele pw. św. Wojciecha mszy św. przewodniczył diecezjalny wizytator ks. dr Łukasz Simiński.