Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie
Wydział
Katechetyczny

Katecheza
Pelplin

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie

Wizyta Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja w Przedszkolu nr 8 w Tczewie

Opublikowano: 22 marca 2023 r.


Dnia 21.03.2022 r. – w ramach wizytacji kanonicznej w parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie odbyła się wizyta Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja w Przedszkolu nr 8 w Tczewie.

Spotkanie Księdza Biskupa z przedszkolakami odbyło się w radosnej, śpiewającej i modlitewnej atmosferze. Powitania dokonała pani dyrektor Jolanta Jank, która zadbała o bardzo uroczyste przyjęcie dostojnego Gościa.

Na początku dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o treści religijnej ,, Bądź pozdrowiony Gościu nasz”, ,,Puk, puk cichutko to serce daje znak”, ,,Barka” przy akompaniamencie pani Moniki Bławat. Następnie Ksiądz Biskup po słowach skierowanych do dzieci zainicjował wspólną, śpiewaną dziesiątkę różańca w różnych intencjach, m.in. za dzieci, rodziców, pracowników przedszkola. Dzieci, znając modlitwy, chętnie podjęły śpiewany różaniec. Warto zaznaczyć, że w przedszkolu odbywa się katechizacja dzieci od najmłodszych grup pod kierunkiem katechetki Anny Tusznio.

Po wspólnej, radosnej modlitwie dzieci i pracownicy przedszkola otrzymali błogosławieństwo. Spotkanie z Księdzem biskupem zakończyło się wspólnymi zdjęciami i wręczeniem wykonanych przez dzieci laurek.