
Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę to wydarzenie, które od ponad czterech dekad mobilizuje wszystkich tych, którzy chcą przeżyć szczególne „rekolekcje w drodze”. Łączy w sobie trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach oraz możliwość spotkania niezwykłych ludzi, a zwłaszcza odnowienie przyjaźni z największym Przyjacielem i doświadczenie miłości oraz opieki Jego Matki. To do Niej idziemy razem. Idziemy do Mamy.
Tegoroczna pielgrzymka wyruszy w pięciu grupach pielgrzymkowych. Na Jasną Górę dotrzemy 13 sierpnia około godziny 7.00, a o godzinie 11.30 spotkamy się na wałach, aby uczestniczyć we wspólnej Mszy świętej.
Zapisy na pielgrzymkę odbywają się za pomocą formularza dostępnego przy każdej grupie pielgrzymkowej na stronie internetowej diecezji pelplińskiej. Zachęcamy do wypełnienia zgłoszenia i dołączenia do wybranej grupy, aby wspólnie przeżyć ten wyjątkowy czas modlitwy, refleksji i wspólnoty.