Piosenki Komunijne – materiały z serii Boży Baranek

Opublikowano: 7 września 2022 r.

Referat Katechetyczny w Częstochowie opracował Piosenki Komunijne, kolejne materiały z serii Boży Baranek, poświęcone przygotowaniu dzieci do pierwszej Komunii św. Publikacja ta stanowi pomoc praktyczną dla katechetów, organistów i duszpasterzy. Jest zbiorem 17 utworów o tematyce eucharystycznej, specjalnie skomponowanych na uroczystość pierwszej Komunii św. Ich różnorodność w zakresie treści, jak i aranżacji, sprawia, iż mogą one być wykorzystane w różnych momentach Mszy św. Publikacja zawiera zapis nutowy oraz chwyty gitarowe. Elementem składowym jest również płyta CD, zawierająca utwory muzyczne i podkłady instrumentalne, co wydaje się wartościową pomocą katechetyczną możliwą do wykorzystania w trakcie przygotowania do pierwszej Komunii św. nie tylko w kościele, ale także w szkole na lekcjach religii.