Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2022

Opublikowano: 27 września 2022 r.

Od kilku lat w ostatni poniedziałek września uczniowie klas maturalnych wraz ze swoimi duszpasterzami i katechetami pielgrzymują na Jasną Górę, aby wspólnie modlić się o zdanie matury i rozeznanie życiowej drogi.

W poniedziałek 26 września 2022 roku ponad 1000 młodych osób rozpoczęło swoje modlitewne czuwanie. Spotkanie rozpoczęło się na Wałach Jasnogórskich o godz. 15.00, gdzie przybyłe grupy przywitał ks. Krzysztof Piątek, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Następnie zebrani modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a także mieli okazją, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednani. Kolejnym punktem spotkania była modlitwa różańcowa w intencji maturzystów przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. O godz. 17.00 rozpoczęła się Msza Święta w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Po liturgii maturzyści wysłuchali w Sali Ojca Kordeckiego świadectwa małżonków Iwony i Mateusza Bartoszek. Ostatnim punktem pielgrzymki był udział w Apelu Jasnogórskim.