Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie
Wydział
Katechetyczny

Katecheza
Pelplin

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie

Peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa w Diecezji Pelplińskiej – dzień I (18.09.2022)

Opublikowano: 19 września 2022 r.


Peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa w Diecezji Pelplińskiej rozpoczęła się w niedzielę 18 września w Chojnicach.

Już o godz. 12:30 uroczyście przywitaliśmy pod Bramą Człuchowską relikwie bł. Carlo Acutis. Następnie w uroczystej procesji, licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta, ze śpiewem na ustach przenieśli relikwie do Bazyliki na uroczysta Mszę św. i czuwanie.

Następnie relikwie zostały przewiezione do parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Uroczyste wprowadzanie relikwii, odbyło się podczas Mszy św. o godz. 18:00, której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Lipski. Wśród wielu koncelebransów był między innymi ks. Krzysztof Piątek – diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Po Eucharystii wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odbyło się uwielbienie, które zgromadziło liczną młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Rozważaniom, które przygotowała młodzież towarzyszył śpiew zespołów muzycznych: „Przyjaciele” z parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim oraz „Quo Vadis” z parafii katedralnej WNMP w Pelplinie.

Uwielbieniu towarzyszyła również wystawa poświęcona błogosławionemu.

Chojnice

Starogard Gdański

Źródło:

  • https://www.facebook.com/chojnicebazylika
  • https://bazylikachojnice.pl/bl-carlo-acutis-w-chojnicach/
  • http://pielgrzymkakociewie.pl/index.php/2022/09/19/eucharystia-autostrada-do-nieba-peregrynacja-relikwii-bl-carlo-acutisa/http://pielgrzymkakociewie.pl/index.php/2022/09/19/eucharystia-autostrada-do-nieba-peregrynacja-relikwii-bl-carlo-acutisa/
  • https://www.facebook.com/Sw.WojciechStarogard
YouTube