
Oratorium jest muzycznym świadectwem życia i przesłania św. Jana Pawła II, który przez całe swoje pontyfikatowe i kapłańskie życie głosił wartości miłości, pokoju i pojednania. Jego słowa i czyny inspirowały miliony ludzi na całym świecie do dialogu, wzajemnego szacunku i budowania wspólnoty opartej na solidarności.
Koncert odbędzie się trzykrotnie w Roku Jubileuszowym 2025, upamiętniając 105. rocznicę urodzin oraz 20. rocznicę śmierci Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. To niezwykłe wydarzenie artystyczne i duchowe będzie hołdem dla Papieża Polaka i jego niezatartego dziedzictwa.
Program koncertu
W trakcie oratorium usłyszymy utwory nawiązujące do życia i nauczania św. Jana Pawła II, w tym m.in. fragmenty „Cantobiografii” Piotra Rubika – wyjątkowego dzieła muzycznego, które opowiada historię Karola Wojtyły od dzieciństwa aż po czas jego pontyfikatu. Koncert wzbogacą również inne kompozycje oddające ducha i myśl Papieża Polaka. Wystąpią uczniowie i przyjaciele ww. instytucji, których interpretacje wzruszą i pozwolą uczestnikom w głęboki sposób przeżyć to wyjątkowe spotkanie z muzyką i duchowością.
Zaproszenie dla wszystkich
To wydarzenie jest otwarte dla wszystkich – zarówno dla tych, którzy pragną pogłębić swoją duchowość, jak i dla miłośników muzyki, poszukujących wzruszeń i głębokich przeżyć artystycznych.
Niech ten koncert stanie się okazją do refleksji, modlitwy oraz wspólnego przeżywania nauczania św. Jana Pawła II, które wciąż pozostaje aktualne i inspirujące.
Wstęp wolny!
11.05.2025r., godzina 17:00
Dom Kultury w Subkowach
16.05.2025r., godzina 17:00
Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach
23.05.2025r., godzina 17:00
Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Malborku