Konspekty katechez o encyklikach św. Jana Pawła II

Opublikowano: 10 marca 2022 r.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, we współpracy z Telewizją Polską w Krakowie przygotowało multimedialny projekt edukacyjny pt. „Czytać, zrozumieć, działać”, poświęcony encyklikom św. Jana Pawła II.

W ramach tego przedsięwzięcia stworzono 14 pięciominutowych felietonów, z których każdy został poświęcony jednej encyklice Papieża z Wadowic. Do współpracy zaproszono dwóch uznanych profesorów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie: ks. prof. Damiana Wąska oraz ks. prof. Roberta Woźniaka. Ci uznani teologowie w przystępny i atrakcyjny sposób przybliżają kontekst powstania papieskich dokumentów, wyjaśniają ich znaczenie oraz nadal aktualne przesłanie pozostawione nam przez naszego Świętego.

Ich celem jest wprowadzenie młodzieży w specyfikę nauczania papieskiego zawartego w encyklikach. Realizując proponowane lekcje uczniowie poznają m.in. korzenie myśli Jana Pawła II, jego wizję Kościoła i człowieka. W ramach zajęć przewidziano także wykorzystanie przygotowanych materiałów filmowych.