Etap diecezjalny Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie 2024

Opublikowano: 1 marca 2024 r.

Dnia 29 lutego 2024 r. w Lęborku odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Uczestnicy eliminacji zmierzyli się z testem, którego pytania oparte były na Dziejach Apostolskich oraz książce „Ojciec Kolbe” autorstwa Marii Kączkowskiej. Do finału olimpiady, który odbędzie się 10 kwietnia w Siedlcach zakwalifikowała się reprezentacja w składzie:

• 1 miejsce Maciej Świtała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem ( opiekun p. Weronika Kotlenga)

• 2 miejsce Lena Rekowska Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Dużej Cerkwicy  (opiekun ks. Paweł Obuchowski)

• 3 miejsce Patrycja Berezicka Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Dużej Cerkwicy  (opiekun ks. Paweł Obuchowski)

Organizatorem etapu diecezjalnego Olimpiady byli Ojcowie Franciszkanie z Lęborka

Weronika Kotlenga