Dzień Młodych w Kościerzynie

Opublikowano: 10 marca 2023 r.

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna celebracja Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Zgłoszenia należy kierować do organizatora spotkania – parafii pw. Świętej Trójcy w  Kościerzynie (e-mail: sanktuarium.biuro@gmail.com) do 31 marca 2023 roku. Dane te pomogą przygotować odpowiednio pobyt młodzieży w Kościerzynie (posiłek, miejsca parkingowe, pamiątki).

Program spotkania:

• 13.00 – zgrupowanie młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej;
  • 13.30 – pozdrowienie wiernych; modlitwa i poświęcenie palm; odczytanie Ewangelii; procesyjne  przejście na plac Jana Pawła II;
  • 14.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego;
  • 15.30 – posiłek;
  • 16.10 – koncert ewangelizacyjny;
  • 17.30 – przewidywane zakończenie spotkania.

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży przypomina, że każda grupa parafialna przywozi imienną listę uczestników. Lista powinna być wykonana w sposób estetyczny, na papierze formatu A4. Po przyjeździe należy obowiązkowo zgłosić grupę w recepcji, która tradycyjnie będzie znajdowała się przy Sanktuarium MB Bolesnej. Tam też pobierana będzie opłata za udział w spotkaniu w wysokości 5 zł/os.