Dzieci i młodzież z Ukrainy na katechezie – szkolenie online

Opublikowano: 21 marca 2022 r.

Szkolenie on-line na platformie Zoom
DZIECI I MŁODZIEŻ Z UKRAINY NA KATECHEZIE

TERMIN

26 marca 2022 (sobota) w godzinach 18.00 – 19.30.

PROGRAM

Może się zdarzyć, że na naszych lekcjach religii pojawią się dzieci z Ukrainy, które uciekły przed wojną. Są one: grekokatolikami, rzymskimi katolikami, prawosławnymi (z Prawosławnej Cerkwi Ukrainy lub z Patriarchatu Moskiewskiego), mogą być członkami kościołów wschodnich (np. ormiańskiego). Ich obecność na zajęciach może rodzić w nas wiele różnorodnych pytań.

Celem szkolenia jest zebranie tych pytań i udzielenie na nie odpowiedzi.

W pierwszej części szkolenia prowadzący przedstawi, jak w pracy pastoralnej i katechetycznej z uchodźcami z Ukrainy uwzględnić podejścia wyżej wymienionych Kościołów do pytań wiary, Liturgii, modlitwy, życia moralnego. W drugiej – będzie odpowiadał na przesłane nam wcześniej pytania. W części drugiej będzie też możliwość zadawania pytań na żywo.