Diecezjalna Konferencja Katechetyczna 2022

Opublikowano: 3 września 2022 r.

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym katechetki i katecheci świeckich, siostry zakonne oraz dekanalni wizytatorzy nauczania religii zgromadzili się w pelplińskiej katedrze na dorocznej konferencji katechetycznej.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę, 3 września 2022 roku o godz. 10.00 Mszą Świętą, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Mszy Świętej koncelebrowali księża wizytatorzy.

W programie konferencji znalazły się także:

• wykład ks. dr hab. Romana Buchty prof. z Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach pt. „Nauczanie religii w szkole – spojrzenie z perspektywy 30-tu lat doświadczeń”;
  • wystąpienie przedstawiciela Pomorskiego Kuratora Oświaty;
  • komunikaty Wydziału Katechetycznego.

Homilia ks. bpa Ryszarda Kasyny:

Ks. dr hab. Roman Buchta prof. z Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach – „Nauczanie religii w szkole – spojrzenie z perspektywy 30-tu lat doświadczeń”

Rozmowy z katechetami: