Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie
Wydział
Katechetyczny

Katecheza
Pelplin

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie

Bezpłatne warsztaty rękodzielnicze i wokalne w Pelplinie

Opublikowano: 28 listopada 2022 r.


Wydział Duszpasterski Wraz z Fundacją Na cały Głos zaprasza na warsztaty artystyczne, które odbędą się  w Pelplinie (Collegium Marianum), 3 grudnia 2022 roku, w godzinach 10:00 – 16:00. 

Tego dnia można wybrać jeden z dwóch warsztatów pozwalających na poszerzenie kompetencji animacyjno-edukacyjnych oraz umożliwiających szeroko rozumiany rozwój osobisty. Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych trenerów zaangażowanych w życie Kościoła, którzy podzielą się umiejętnościami artystycznymi i pokażą w jaki sposób można je wykorzystać do pracy animacyjnej z dziećmi i młodzieżą oraz do inspirowania zabaw w gronie rodzinnym. 

Tego dnia do wyboru są dwa warsztaty:

Warsztat PLASTYCZNO – RZEMIEŚLNICZY

Warsztat rozpocznie się od zapoznania z ćwiczeniami animacyjnymi, po których odbędą się dwa bloki: plastyczny i plastyczno-rzemieślniczy, podczas których uczestnicy nauczą się  różnych technik wykonywania ozdób o tematyce okołoświątecznej. 

Plastyczne: symbole adwentowe, i bożonarodzeniowe na zawieszkach do prezentów, sześcianie świątecznym, kalendarzu adwentowym.

Plastyczno-rzemieślniczy: gwiazdy i anioły ze sznurka, skrzaty z wełny, choinka z gałązek, choinka w kubeczku, szopka w słoiku, wieńce adwentowe, stroiki na drzwi i ścianę, ozdoba na świeczki i świeczniki.

Warsztat WOKALNY I EMISJI GŁOSU
W ramach warsztatu uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami przeprowadzania skutecznej rozśpiewki, ćwiczeniami i zabawami pozwalającymi uzyskać prawidłową emisję głosu oraz dykcję.

Warsztat ten będzie okazją do nauki wybranych utworów religijnych i animacyjnych.

Ponadto w ramach warsztatu będzie możliwość indywidualnych konsultacji z trenerem.

Warsztat ten jest skierowany zarówno do osób śpiewających w zespołach muzycznych jak i tych, którzy pracują głosem i śpiewem w indywidualnej pracy i szukają inspiracji w tym obszarze. 

ZGŁOSZENIA

Aby wziąć udział w warsztacie należy (do 1 grudnia 2022) wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/53agDBX3FTCPHgU17

Warsztat jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe oraz posiłek. Ponadto każdy z uczestników uzyska zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

W ramach pytań zapraszamy do kontaktu: szal.pelplin@gmail.com.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
YouTube