Bale Wszystkich Świętych w Czersku

Opublikowano: 6 listopada 2023 r.

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych (przed południem) przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Czersku brały udział w Balu Wszystkich Świętych. Bal jest już tradycją placówki, ale w poprzednich latach odbywał się pod nazwą Balu Anielskiego lub Balu Niebiańskiego i dzieci przychodziły w strojach aniołków. W tym roku wśród aniołków pojawiły się postaci świętych. Bal był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy przy muzyce, tańców, śpiewu, integracji i promocji świętości. Atmosfera radości towarzyszyła wszystkim przedszkolakom.

organizatorki – katechetki z przedszkola: Małgorzata Sękowska, Lucyna Czechowska

Drugi Bal Wszystkich Świętych został zorganizowany przez parafię z zaangażowaniem katechetów pracujących w szkołach. Rozpoczął się popołudniu (o godz. 16.20) nabożeństwem różańcowym w kościele, potem barwny „korowód świętych” przeszedł z kościoła do sali gimnastycznej przy SP nr 1 w Czersku na Bal Wszystkich Świętych. Uczestnicy przebrani w stroje świętych mieli okazję wziąć udział w konkursach, zabawach, quizach, wspólnych tańcach, grach, poczęstunku. Celebrowaliśmy świętość, do której każdy z nas jest powołany i której pragniemy.

Kapłani, katecheci parafii Czersk