Audycje ,,Bądź zawsze naszym tatą – dzieci poznają myśli św. Jana Pawła II”

Opublikowano: 20 marca 2023 r.

Po przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie z katechetką Anną Tusznio wznowili swoje audycje i nagrali swoją 111 audycję z cyklu ,, Bądź zawsze naszym tatą – dzieci poznają myśli św. Jana Pawła II”. Audycje powstały w 2008 roku  z okazji XXX rocznicy wyboru św. Jana Pawł II na Stolicę Piotrową. Początkowo audycje prowadził  ks. Dariusz Drążek, później przejął je ks. Zbigniew Gełdon, który prowadzi cykl audycji do dziś. Audycje przygotowane według autorskich scenariuszy – nawiązują do słów , myśli św. Jana Pawła II skierowanych do dzieci , młodych w powiązaniu z aktualnym czasem roku liturgicznego . Angażowały wielu uczniów w latach 2008 -20023 do współtworzenia wraz z katechetką Anną Tusznio scenariuszy i przygotowania audycji, wyprawy do Radia Głos do Pelplina , by poznawać i przekazywać nauczanie św. Jana Pawła II skierowane do młodych.