Film „Niebo nie może czekać”

Opublikowano: 11 maja 2023 r.

Rafael Film mam przyjemność przekazać informację, że 19 maja do polskich kin wchodzi film: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Opowiada o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 roku został ogłoszony błogosławionym. Carlo Acutis, „Boży influencer”, patron Internetu, na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła (będzie patronem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży). W zeszłym roku w 23 polskich diecezjach peregrynowały relikwie Błogosławionego. Na nabożeństwach z tym związanych były tłumy wiernych, w tym bardzo wielu młodych ludzi, którym bł. Carlo Acutis wydaje się szczególnie bliski. Wielu duszpasterzy podkreśla, że w obliczu kryzysu wiary wśród młodych ludzi, postać błogosławionego nastolatka jest szansą na zbliżenie do Kościoła jego rówieśników.