Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie
Wydział
Katechetyczny

Katecheza
Pelplin

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie

O chrześcijańskich korzeniach Polski – film edukacyjny

Opublikowano: 13 maja 2022 r.


Zachęcamy do zapoznania się z filmem edukacyjnym pt. „O chrześcijańskich korzeniach Polski”. W materiale, przeznaczonym dla wszystkich etapów edukacyjnych, uczniowie mają okazję poznać tajemniczego rycerza Jaksę, który wziął udział w jednej z wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej. Dzięki jego staraniom w Miechowie został wybudowany kościół, z czasem nazywany „Polską Jerozolimą”.

Film łączy elementy animacji komputerowej, zdjęć filmowych oraz wykorzystuje bogatą ikonografię, dzięki czemu nieustannie poruszamy się w dwóch wymiarach czasowych – animacja przedstawia dawne wydarzenia, a zdjęcia filmowe ich współczesny wygląd. Dzięki temu każda ze scen filmu jest kadrem do wielowymiarowej analizy w ramach lekcji.

Przez kolejne wydarzenia filmowej opowieści przeprowadza widzów głos narratora, którym jest wybitny aktor Andrzej Mastalerz, a kompozytorem muzyki Beppa Lombardi ze studia Anthem. Autorem ilustracji jest Tomasz Jędruszek, a animacje komputerowe wykonał zespół Alchemiq. Zdjęcia filmowe opracował Patryk Jurek, reżyserem i autorem scenariusza filmu jest Krzysztof Noworyta.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
YouTube