Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie
Wydział
Katechetyczny

Katecheza
Pelplin

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie

Finał Konkursu „(Nie)zwykły Dominik” edycja 2022

Opublikowano: 13 czerwca 2022 r.


Dnia 13 czerwca 2022 r. w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie odbył się finał Konkursu „(Nie)zwykły Dominik”.

W zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych różnych typów. Rywalizowali oni w trzech kategoriach konkursowych: konkursie wiedzy, plac plastycznych i graficznych oraz konkursie multimedialnym.

Celem konkursu było przybliżenie życia i działalności Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika, kształtowanie wśród młodych ludzi postaw charakteryzujących Biskupa Konstantyna Dominika, inspirowanie i promocja twórczości artystycznej młodych ludzi oraz propagowanie wartości wypływających z chrześcijańskich źródeł kultury europejskiej.

Wydarzenie adresowane do młodzieży i dzieci Pomorza organizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Wyniki konkursu


A. KONKURS WIEDZY O BISKUPIE KONSTANTYNIE DOMINIKU

I kategoria
uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

Miejsca:

  1. Maja Rychlicka – SP2 w Pelplinie
  2. Agata Cheda – ZKPiP w Małej Słońcy
  3. Dominik Wojtanowski – SP7 w Tczewie

II kategoria
uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej

Miejsca:

  1. Aleksandra Kurp – SP w Brzeźnie Szlacheckim
  2. Michał Moga – SP w Swornegaciach
  3. Karolina Fischer-Katczynska – SP w Brzeźnie Szlacheckim

B. KONKURS PRAC PLASTYCZNYCH I GRAFICZNYCH

I kategoria
klasy I-III szkoły podstawowej

Miejsca:

  1. Zofia Kulwińska – ZKPiP w Małej Słońcy
  2. Natalia Świątek-Brzezińska – SP w Brzeźnie Szlacheckim
  3. Igor Kogut – SP w Miłobądzu

II kategoria
klasy IV-VI szkoły podstawowej

Miejsca:

  1. Amelia Wickland – SP w Dąbrówce
  2. Agnieszka Kulwińska – ZKPiP w Małej Słońcy
  3. Aniela Rohde – ZKPiP w Małej Słońcy

III kategoria
klasy VII-VIII szkoły podstawowej i szkoły ponapodstwowe

Miejsca:

  1. Zuzanna Ellert – ZKPiP w Małej Słońcy
  2. Nadia Pazik – KSP w Kartuzach
  3. Lena Demska – SP w Miłobądzu

C. KONKURS PRAC MULTIMEDIALNYCH

kategoria
klasy VII-VIII szkoły podstawowej i szkoły ponapodstwowe

Miejsca:

  1. Karol Dąbrowski – SP2 w Pelplinie
  2. Filip Trochowski – SP2 w Pelplinie
  3. Bartosz Puchała – SP2 w Pelplinie


„Radio Głos” – Wypowiedzi laureatów konkursu


Patronat honorowy nad konkursem objęli

Abp Tadeusz Wojda – Metropolita GdańskiBp Ryszard Kasyna – Biskup PelplińskiBp Wiesław Śmigiel – Biskup Toruński
Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i NaukiJarosław Selin – sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa NarodowegoMieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego
Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-PomorskiegoMałgorzata Bielang – Pomorski Kurator OświatyMarek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
YouTube