Lublin, 16.01.2018

Szczęść Boże!

Drodzy Katecheci!

Przepraszam, że dopiero teraz piszę wiadomość, ale spora ilość zajęć na uczelni, i nie tylko, nie pozwoliły na rozpisanie schematu rekolekcji. Tak jak obiecałem podczas warsztatów postaramy się wspólnie przygotować materiały na tegoroczne rekolekcje szkolne. Zważywszy na fakt, iż rekolekcje odbywają się w różnej formie, w różnych grupach wiekowych oraz w różnym wymiarze czasowym, nie zaproponowałem planu rekolekcji. Sugeruję natomiast abyśmy materiały przygotowali w formie modułowej, jako różnorodne materiały, teksty i propozycje do wykorzystania, które każdy będzie mógł dostosować do swojej specyfiki zajęć rekolekcyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Kapelana Prezydenta RP o konkursie ogłoszonym przez tygodnik "Niedziela" z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

Niepowtarzalna edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana specjalnie dla młodych czytelników.
Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym pallotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii w kategorii dla dzieci i młodzieży, potocznie nazywaną „Biblią z papugą”.
Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, by młody czytelnik ze zrozumieniem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego.
Pismo Święte dla młodych ma szansę stać się tym wydaniem Biblii, po które nastolatki sięgać będą chętnie i samodzielnie.„Biblia z papugą” ma także wszelkie cechy Biblii rodzinnej. Z tego wydania, jak z żadnego innego, mogą korzystać wszystkie pokolenia w rodzinie, oddając się lekturze indywidualnie i wspólnotowo. Warto, aby Pismo Święte dla młodych znalazło się w każdym polskim domu, żeby dorastały z nim nasze dzieci. Tę wyjątkową edycję Pisma Świętego polecamy jako najbardziej wartościowy dar dla naszych dzieci czy wnuków.

Zmiany w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. W dniu 1 września 2017 r. wchodzi w życie nowelizacja Rozporządzenia MEN w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach, podpisane 7 czerwca br., opublikowane w Dzienniku Ustaw 14 czerwca br.

Więcej informacji: Zmiany w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r.

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk