Wielebni Księża, Czcigodne Siostry, Drogie Panie, Szanowni Panowie, Katecheci!

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach metodycznych dla katechetów pt. Pedagogika mass mediów. Szkolenie poprowadzi ks. mgr lic. Waldemar Prondzinski, kapłan diecezji pelplińskiej, student dziennikarstwa w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Warsztaty odbędą się 16 kwietnia 2021 o godz. 19:00 oraz 17 kwietnia 2021 o godz. 9:00, za pomocą platformy Zoom. Zgłoszenie udziału w jednym z podanych terminów można dokonać za pomocą formularza: https://forms.gle/thNXLnEgwhXhoqov6.

Do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy siostry zakonne, katechetki i katechetów świeckich, a także wszystkich katechizujących kapłanów oraz Dekanalnych Wizytatorów Katechetycznych.

Załączniki:
Pobierz plik (Pedagogika mass mediów.jpg)Plakat[.jpg]2299 kB

Siostry i Bracia!
Bracia Kapłani!

Od ponad roku nasze życie zmieniło się radykalnie z powodu pandemii. Próbujemy żyć zwyczajnie, ale co jakiś czas choroba kogoś bliskiego, kwarantanna lub izolacja, informacja o śmierci, o liczbie dziennych zachorowań i inne powodują, że lęk - a czasami poczucie bezradności - pojawia się w naszych sercach. To właśnie w takim czasie z całą mocą słyszymy radosne: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Szczęść Boże,

Zapraszam katechetów ze szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego do udziału w grupie "Inspirujmy się" przy Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Sieć została utworzona w celu integracji nauczycieli religii szkół ponadpodstawowych i placówek w rozwoju oraz w doskonaleniu zawodowym i duchowym. Głównym zadaniem sieci będzie wzajemne inspirowanie, a przy okazji rozwijanie umiejętności metodycznych i promowanie działań innowacyjnych w pracy katechetycznej. 

Stowarzyszenie Pedagogów NATAN od wielu lat wspiera katechetów w rozwijaniu umiejętności metodycznych. Obecnie koncentrujemy się na tym, co może być pomocne w czasie zdalnej katechezy. Nasze projekty internetowe to przede wszystkim:

Program jest dedykowany katechetom, księżom i wychowawcom pracującym z młodzieżą. Jego celem jest krzewienie wiary katolickiej w młodym pokoleniu i powstrzymanie obserwowanego spadku uczestnictwa w lekcjach religii oraz w praktykach religijnych.

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk