Czcigodne Siostry, Panie i Panowie!

Drodzy Katecheci!

Kolejny już rok zwracam się do Was z serdeczną prośbą o wsparcie naszej koleżanki, katechetki z Błądzimia koło Świecia, Pani Aliny Kloneckiej z Mężem, którzy wychowują trójkę dzieci dotkniętych niepełnosprawnością. Przekazanie odpisu 1 % od podatku na pewno pomoże w kosztownej rehabilitacji chorych dzieci.

Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą "Katecheza bez granic", w ramach której w każdą sobotę o godz. 21-ej planujemy emitować premierowe odcinki poświęcone teologii - różnym zagadnieniom, które mogą być przydatne katechetom np. w liceum, czy starszych klasach podstawówki.

Projekt LIFE to seria krótkich filmów edukacyjnych dotyczących zagadnień życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Zapraszamy do pobrania plików i zapoznania się z analizą ciekawych portali internetowych, które można wykorzystać w katechezie. Autorem opracowania jest mgr Grzegorz Petryniak.

Źródło: http://www.katechetyka.eu/portale-internetowe-narzedziem-katechezy,297.html

Braki kadrowe, wypisywanie się uczniów z lekcji religii, ograniczanie w niektórych szkołach liczby godzin katechezy do jednej tygodniowo... O przyczyny tych problemów i próby ich rozwiązania zapytaliśmy ekspertów.

Czy katechizowanie w szkole jest zagrożone? Takie pytanie coraz częściej zadają ludzie zaniepokojeni sytuacją katechezy w polskiej szkole. Obok nich są tacy, którzy próbują znów dyskutować nad jej zasadnością i sugerują powrót nauczania religii do salek parafialnych. Jedno jest pewne: nowe czasy stawiają nowe wyzwania, także przed szkolną katechezą.

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk