Drodzy Katecheci!

Zważywszy na obecną sytuację epidemiczną oraz obowiązujące w nauczaniu ograniczenia, nie jest możliwe przeprowadzenie w 2021 roku rekolekcji wielkopostnych w tradycyjnej formie. Dlatego też, zaleca się ich organizowanie w ramach szkolnych lekcji religii.

Informacje Redakcji Audycji Katolickich TVP
dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3

Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach i porach.

Szczęść Boże,

Zapraszam katechetów ze szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego do udziału w grupie "Inspirujmy się" przy Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Sieć została utworzona w celu integracji nauczycieli religii szkół ponadpodstawowych i placówek w rozwoju oraz w doskonaleniu zawodowym i duchowym. Głównym zadaniem sieci będzie wzajemne inspirowanie, a przy okazji rozwijanie umiejętności metodycznych i promowanie działań innowacyjnych w pracy katechetycznej. 

Stowarzyszenie Pedagogów NATAN od wielu lat wspiera katechetów w rozwijaniu umiejętności metodycznych. Obecnie koncentrujemy się na tym, co może być pomocne w czasie zdalnej katechezy. Nasze projekty internetowe to przede wszystkim:

Program jest dedykowany katechetom, księżom i wychowawcom pracującym z młodzieżą. Jego celem jest krzewienie wiary katolickiej w młodym pokoleniu i powstrzymanie obserwowanego spadku uczestnictwa w lekcjach religii oraz w praktykach religijnych.

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk