Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa we współpracy z Zespołem KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych organizują V Ogólnopolski Konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który proklamowano 19 listopada 2016 roku. W ten sposób pragniemy zmotywować uczniów do realizacji zobowiązań wynikających z tego Aktu, czyli do troski o życie w zgodzie z Ewangelią wyrażające panowanie Jezusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, szkołach i uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, miastach i wioskach oraz w całym Narodzie i Państwie Polskim.

W załączniku przesyłam w tej sprawie pismo bpa Stanisława Jamrozka, Delegata KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych, Regulamin Konkursu oraz plakat.

W poprzednich edycjach Konkursu wzięły udział setki dzieci i młodzieży z całej Polski. Mamy nadzieję, że w tym roku także uczniowie chętnie wezmą w nim udział, by w ten sposób okazać swą miłość do Jezusa Chrystusa, naszego Króla i Pana.

Króluj nam, Chryste!

Piotr Pikuła

Prezes Stowarzyszenia „Róża”

Załączniki:
Pobierz plik (Plakat 2021 1.jpg)Plakat[.jpg]1121 kB
Pobierz plik (Regulamin V Ogólnopolski Konkurs.pdf)Regulamin konkursu[.pdf]197 kB

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk