W imieniu Laboratorium św. Jana Pawła II serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów pod opieką swoim nauczycieli lub katechetów do wzięcia udziału w XVII edycji Konkursu papieskiego, którego organizatorami jest Instytut Tertio Millennio i Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Program "Kuźni" on skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas jego trwania będą mogli uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach i wykładach pod okiem specjalistów z różnych dziedzin,  reprezentujących różne ośrodki akademickie i instytucje. Program przeznaczony jest dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje, a także poznać specyfikę pracy w organizacjach pozarządowych, a także chcieliby w przyszłości pracować na rzecz Regionu. Nad rozwojem uczestników programu czuwać będą wykwalifikowani trenerzy, specjaliści oraz doświadczeni mentorzy.
Uczestnicy programu będą brali udział w comiesięcznych zjazdach (kwiecień-czerwiec), szkole letniej (lipiec) oraz projekcie społecznym (sierpień).

W załączeniu materiały o Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Radości i boleści św. Józefa" organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

Trwa I etap XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pod hasłem "Święty Kościół grzesznych ludzi". Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych do 31 marca br. mogą rejestrować się na stronie konkurspapieski.pl i rozwiązać quiz w ramach I etapu. Dla laureatów, którzy przejdą do IV etapu czekają różne nagrody, w tym wycieczka do Rzymu.

Informacje o konkursie w załączniku do pobrania.

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk