Drodzy nauczyciele!

Pragniemy zachęcić Państwa do zebrania uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Poniżej znajdziecie Państwo wyjaśnienie, czym jest wspomniana Olimpiada oraz kto, kiedy i w jaki sposób może w niej uczestniczyć.

Już po raz dwunasty, w roku szkolnym 2017/2018, organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorami są Klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz Prowincje Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibami w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Olimpiadę honorowym patronatem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Od wielu już lat uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wszystkich diecezji uczestniczą w ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”.

Zakresem merytorycznym zbliżającej się edycji będą: Księga Psalmów, List do Galatów i List do Rzymian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Materiałem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem - Edycja Świętego Pawła, 2011 (wersję pdf organizator udostępnia katechecie po zgłoszeniu szkoły).

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk