Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris działające na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ma przyjemność poinformować, że organizuje III Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem tegorocznego Konkursu będą Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest i bierzmowanie.

Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa we współpracy z Zespołem KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych po raz drugi organizują Ogólnopolski Konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który proklamowano 19 listopada 2016 roku. W ten sposób pragniemy zmotywować młodych Polaków do realizacji zobowiązań wynikających z tego Aktu.

Od wielu już lat uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wszystkich diecezji uczestniczą w ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem: „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”.

W tym roku przypada 100. rocznica istnienia Zgromadzenia sióstr Pasjonistek, którego duchowość to kult męki Pańskiej. Siostry prowadzą działalność apostolską poprzez katechizację dzieci i młodzieży oraz pomoc potrzebującym w szpitalach i domach pomocy. W związku z jubileuszem zwracamy się do Państwa i Państwa uczniów z propozycją uczestnictwa w konkursie plastyczno-literackim pod tytułem: "Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży". Konkurs ma na celu propagowanie literatury biblijnej, rozpowszechnianie kultu Męki Pańskiej oraz promowanie młodych talentów plastycznych i literackich umożliwiając zaprezentowanie twórczości dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców.

W roku szkolnym 2018/2019 Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz dwudziesty trzeci organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, który adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego.  Mówimy raczej o fenomenie Słowa, które jest żywe, konkurs zaś to tylko formuła, w której pomagamy młodym zgłębiać jego treść.

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk