Stowarzyszenie Pedagogów NATAN od wielu lat wspiera katechetów w rozwijaniu umiejętności metodycznych. Obecnie koncentrujemy się na tym, co może być pomocne w czasie zdalnej katechezy. Nasze projekty internetowe to przede wszystkim:

 1) E-KADEMIA PROFESJONALNEGO KATECHETY

Oferta E-kademii obejmuje:

· Kilkanaście szkoleń e-learningowych (zaświadczenia wystawia Centrum Doskonalenia Nauczycieli NATAN, które posiada akredytację Lubelskiego Kuratora Oświaty);

· Bezpłatne materiały (m.in. cykle katechez video) udostępnione przez gości zaproszonych do E-kademii, aby podzielili się swoimi pasjami;

E-kademia posiada patronat Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Archidiecezjalnej w Lublinie oraz Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

2) SERWIS KATECHETYCZNY NATAN

W serwisie tym można m.in. znaleźć aktualne informacje o wydarzeniach i publikacjach katechetycznych oraz zapoznać się z blogami prowadzonymi przez katechetów.  

3) INTERNETOWA BIBLIOTEKA NATAN

W bibliotece jest w tej chwili ponad 7 tys. plików. Tworzą ją materiały umieszczane tam przez katechetów. Są to scenariusze lekcji, prezentacje, scenariusze jasełek itd. Korzysta z Biblioteki ponad 30 tys. osób.

W związku z sytuacją epidemiczną czasowo zawiesiliśmy prowadzenie szkoleń stacjonarnych. To, co możemy obecnie zaoferować to wspomniane wyżej szkolenia e-learningowe czy prowadzenie szkoleń na żywo, za pośrednictwem internetu dla zorganizowanych grup katechetów. Kiedy zaś tylko będzie możliwość to wrócimy do prowadzenia szkoleń stacjonarnych. Nasz główny projekt w tym obszarze to AKADEMIA PROFESJONALNEGO KATECHETY, której kolejną edycję zaplanowaliśmy wstępnie na lipiec 2021. W jej programie przewidujemy dużą ilość krótkich, różnorodnych tematycznie warsztatów szkoleniowych w trzech równoległych grupach: katecheza dzieci, katecheza młodzieży, katecheza specjalna..

Miło nam poinformować, że w tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia naszej działalności. Najpierw tworzyliśmy Sekcję Katechetyczną Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, a od 2007 roku tworzymy Stowarzyszenie Pedagogów NATAN. Nasze „urodziny” obchodzimy w połowie listopada i z tej okazji przez najbliższy miesiąc mamy promocję jubileuszową - 25% upustu na 25 lat. Promocja obejmuje wszystkie szkolenia e-learningowe oraz publikacje (wśród nich jest II wydanie książki Vademecum katechety. Metody aktywizujące). A osoby zainteresowane naszą przeszłością i teraźniejszością zapraszamy do obejrzenia czterech filmów video poświęconych naszemu jubileuszowi.

Z wyrazami szacunku

W imieniu Zarządu SP NATAN

Zbigniew Barciński

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk