W roku 2018 po raz dziesiąty przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten przeżywać będziemy w niedzielę 28 października a jego głównym tematem będzie prześladowanie chrześcijan w Pakistanie. Trudna sytuacja chrześcijan tego państwa sprawia, że chcemy pokazać ich sytuację, ale także pokazać to co Kościół w Polsce czyni dla tamtych chrześcijan. Zachęcamy katechetów i katechetki do zaangażowania się w tegoroczny Dzień Solidarności poprzez przeprowadzenie katechez w ramach zajęć szkolnych.

Doktoranci Instytutu Teologii Pastoralnej i Katechetyki KUL zainspirowani orędziem papieża Franciszka na 52. Światowy Dzień środków Społecznego Przekazu przygotowali scenariusze spotkań/lekcji. Oscylują one wokół myśli przewodniej papieskiego dokumentu – Fake news a medialna służba prawdzie. Mogą być one wykorzystane w różnych sytuacjach katechetycznych i duszpasterskich. Szczególną sposobnością do formacji medialnej jest w Kościele katolickim
w Polsce trzecia niedziela września, dedykowana refleksji i modlitwie za Środki Społecznego Przekazu.