Finał diecezjalny OTK 2022

Opublikowano: 9 marca 2022 r.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, zwycięzcy eliminacji szkolnych, uczestniczyli 9 marca 2022 r. w etapie diecezjalnym XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej, której w tym roku przyświeca hasło „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. W drugim etapie zmagań konkursowych brało udział 18 uczniów reprezentujących następujące szkoły:

Z pośród wszystkich uczestników najlepszymi okazali się:

I miejsceKlara KalinowskaLiceum Ogólnokształcące Nr 1 im. J. Wybickiego w Kościerzynie
II miejsceDaniel JakóbiakCollegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie
III miejsceNatalia GrauLiceum Ogólnokształcące Nr 1 im. J. Wybickiego w Kościerzynie
III miejsceZofia KosobuckaLiceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Laureaci etapu diecezjalnego pojadą na finał do Płocka. Diecezję pelplińską podczas zmagań ogólnopolski reprezentować będą Klara Kalinowska oraz Daniel Jakóbiak.